«День тиші» у виборчому процесі: які заборони діють в останній день перед виборами

30 березня – останній день перед виборами Президента України йменується у народі як «день тиші», коли забороняється передвиборна агітація.

Заборони прописані у Законі України «Про вибори Президента України».

Передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів (це буде 29 березня) (стаття 57, п.1).

Публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів на пост Президента України та розповсюдження політичної реклами з часу припинення передвиборної агітації забороняється.

Відповідно до п. 17 статті 64, передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також власниками площин, на яких розміщені ці матеріали.

Крім того, вже з 29 березня до закінчення голосування у день виборів (20.00 год. 31 березня) забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, в тому числі щодо партій – суб’єктів виборчого процесу та кандидатів на пост Президента України (частина 13 ст. 64 Закону).

Нагадаємо, вибори на пост Президента України відбудуться 31 березня, голосування триватиме з 8.00 до 20.00 год.

Залишити відповідь