Інновації в службі зайнятості

З січня 2019 року в Радомишльській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості запроваджено інститут кар’єрного радника, функції якого виконують Романова Наталія Фролівна, Гальченко Ніна Петрівна та Сірош Людмила Миколаївна. Послуги що надають дані фахівці – це індивідуальна і дружня підтримка та постійний супровід від моменту звернення шукачів роботи до працевлаштування. Кар’єрні радники несуть відповідальність за сприяння у працевлаштуванні виходячи з інтересів клієнта, допомагають громадянину розвинути навички управління власною кар‘єрою та адаптуватися до потреб ринку праці. Вони є ланкою між клієнтом та потенційним роботодавцем.

Основними завданнями кар’єрного радника є підтримка і розробка індивідуального плану дій, визначення усіх можливих перешкод чи труднощів у пошуку роботи. На першому етапі фахівці  проводиться профілювання – це визначення мотивації та можливостей працевлаштування:  досвід роботи, вміння, навички, відповідність професійних якостей вимогам ринку праці, наявність підходящих вакансій. На основі цих даних, розробляється індивідуальний план працевлаштування – це перелік дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного. Кожен безробітний виконує тільки ті дії, які персонально йому допоможуть повернутися на ринок праці. Кар’єрний радник надає інформаційні та консультаційні послуги щодо працевлаштування. Запрошує відвідати різноманітні тренінги та семінари від центру зайнятості: щодо техніки чи джерел пошуку роботи, щодо підготовки резюме, відео-резюме.

Завдяки таким новаціям значно зріс рівень працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Рівень працевлаштування такої категорії за 1 півріччя становив 26,6%,  за аналогічний період минулого року лише 10,8%. Також збільшилось працевлаштування  шукачів роботи, значна частина осіб працевлаштовується в перші місяці безробіття.

Завдяки інноваціям кар’єрні радники і безробітні не відчувають розриву між собою, кожен щиро вболівав за те, що робить, адже успіх залежить не тільки від фахівця, який допомагає, потрібне бажання працювати.

Залишити відповідь