Засідання круглого столу

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
         23 січня 2020 року, голова Радомишльської районної державної адміністрації Віктор Пулковський провів засідання круглого столу з очільниками політичних та громадських організацій, депутатами рад та громадськими активістами.
         На порядок денний були винесенні питання, що турбують всі верстви населення: місцева, житлово-комунальна, інженерно-транспортна інфраструктура, соціальна сфера, історико-культурна спадщина, розвиток туристичного потенціалу району.
         Була розглянута проблема щодо системи водопостачання міста, яка є морально застарілою, фізично зношеною та енергозатратною. Технології з очистки води використовуються з 60-х років минулого століття, а для модернізації та подальшої експлуатації станції знезалізнення необхідно 6,4 млн. грн. З місцевого бюджету планується виділити біля 700 тис. грн., підготовлено технічну документацію, але гостро стоїть питання дофінансування за рахунок коштів області, фонду регіонального розвитку або з державного бюджету.    
          Депутати обговорили питання стихійної автопарковки біля міського ринку, його засмічення, занедбаний стан, несанкціоновану торгівлю на вулицях, прилеглих до ринку, що здійснюється з землі з порушенням всіх санітарних норм. Голова адміністрації завірив, що буде проведено рейд з метою огляду, вивчення та вирішення цієї проблеми безпосередньо на місці.
          Окрім того, депутати озвучили болюче питання стихійних сміттєзвалищ на території району. Задля вирішення цієї проблеми необхідно об’єднати зусилля міської ради, райдержадміністрації, організацій з благоустрою, та насамперед, підвищити рівень відповідальності і екологічну культуру мешканців району в частині збирання та утилізації побутових відходів, прибирання місць відпочинку, недопущення засмічення узбіч доріг. Також, потрібно продовжувати проведення еколого-просвітницьких заходів з питань поводження з твердими побутовими відходами в навчальних закладах району, проведення екологічних толок, встановлення інформаційних стендів тощо. В зв’язку з недостатньою комунікацією, населення не знає яким чином формується вартість комунальних послуг. Голова адміністрації дав доручення відповідальним органам вивчити ситуацію.
         Піднімалося питання про стан доріг району. В плані на ремонт дорожнього покриття знаходяться дороги: Радомишль-Травневе через Кичкирі, Борщів-Кайтанівка через Пилиповичі, Біла-Криниця-Радомишль/Білка. Дані дороги включені до плану заходів соціально-економічного розвитку Радомишльського району на 2020 рік. Ремонт дороги Радомишль-Травневе через Кичкирі дасть можливість поліпшити транспортне сполучення з селом Ставки, де знаходяться історико-культурно-архітектурні пам’ятки: маєток Дуніних-Вонсовичів, Скіфський курган, 120-річна дерев’яна школа та Партизанський хутір, що значно підвищить туристичний потенціал району.
       Крім того, було розглянуто ситуацію з проїжджою частиною по вулиці Присутственній, оскільки це дорога до центральної районної лікарні, по якій здійснюється підвезення до лікарні тяжкохворих людей на машинах швидкої допомоги. По цій вулиці розташовані: поліклініка, дитяче відділення, будинок дитячої творчості, музична школа, Радомишльський територіальний центр для обслуговування інвалідів, одиноких та пристарілих громадян.
       Директор ДП ЛМГ Іван Дмитренко озвучив нагальні проблеми підприємства, розказав про роботу та перспективи його розвитку.
       Члени круглого столу підтримали необхідність вирішення болючого питання з встановлення світлофору на пішохідному переході по вулиці Карпенко біля ДНЗ № 4, де знаходиться зупинка громадського транспорту, оскільки щоденно учні та жителі мікрорайону піддаються невиправданому ризику бути збитими автомобілями. Водії перевищують швидкість на ділянці перед цим пішохідним переходом, тому що це досить довга вільна ділянка без світлофорів з хорошим дорожнім покриттям, що веде до центра міста. Але не завжди пішоходів так багато, і світлофор з автоматичним режимом буде гальмувати потік транспорту, працюючи неефективно. У той же час, світлофор “на вимогу” з кнопкою, яка перемикає режим, захистить пішоходів і буде використовуватися тільки тоді, коли він необхідний. Задля вирішення даного питання було прийнято рішення звернутися до міської ради та Житомирського облавтодору.
       Розглядалося питання виділення велосипедних доріжок та смуг, що дасть змогу мешканцям міста зручно та безпечно використовувати велосипедний транспорт, підвищить туристичну привабливість району за рахунок проходження через наше місто міжнародного веломаршруту Євровело-4. Популярним також є веломаршрут Чоповичі-Радомишль-Тетерів, що повинен мати якісне тверде покриття.
       Було привернуто увагу до зонування міста по окремим мікрорайонам та виділення деяких з них для забудівлі висотними житловими будинками.
       Учасники засідання зазначили, що Радомишльський район може бути туристично-привабливим і ця сфера потребує подальшого детального дослідження. Розвиток туристичної галузі є одним із пріоритетів для нашого району, який буде сприяти залученню інвестицій, створенню нових робочих місць, забезпечить зростання доходів та підвищення рівня добробуту населення, покращенню виробничої інфраструктури і т. д.
        Підсумовуючи зустріч, можна наголосити, що тільки тісна співпраця між політичними та громадськими силами, депутатами всіх рад, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади району стане надійним підґрунтям для стабільного соціально-економічного розвитку нашого регіону, ефективного виконання регіональних, державних та місцевих програм, задоволення потреб населення у всіх сферах життя, підвищення рівня інвестиційної привабливості та сталого розвитку бізнес-середовища міста, сіл і селищ району.

Залишити відповідь