Основні причини виробничого травматизму у лісовій галузі

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання лісосічних робіт стає дедалі актуальнішим, оскільки на підприємствах лісової галузі України відмічено ріст виробничого смертельного травматизму.

Ріст травматизму може бути результатом недостатнього контролю з боку директорів лісгоспів та керівників структурних підрозділів лісових господарств за дотриманням працівниками вимог безпеки під час виконання робіт. З іншої сторони важливу роль відіграє людський фактор, тобто невиконання самими працівниками (або ж потерпілими) елементарних вимог з охорони праці.

Працівникам лісгоспів наголошено, що основними причинами виникнення нещасних випадків є організаційні.

Керівництво кожного лісового господарства повинно посилити контроль за станом охорони праці, забезпечити дотримання працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Також на особливому контролі потрібно тримати питання навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою. Також важливим фактором є матеріально-технічне забезпечення працівників та їх побутові умови під час виконання робіт на віддалених ділянках .

3 січня 2020 року під час проведення вибіркової санітарної рубки на території Кримоцького лісництва ДП «Радомишльського лісомисливського господарства» стався  нещасний випадок зі смертельними наслідком.

Основними причинами даного нещасного випадку за висновками спеціальної комісії було недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме при виконанні лісосічних робіт потерпілим:

-звалював підпиляне зависле дерево шляхом його збивання іншим спиляним падаючим деревом;

– перед початком звалювальних робіт не було підготовлено дві відхідні доріжки довжиною 4-5 м і шириною не менше 35 см під кутом 45-60 градусів до напрямку, протилежного напрямку звалювання дерева, що унеможливило відхід у безпечне місце.

 

Залишити відповідь