Допомога постраждалим від торгівлі людьми

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації, тимчасове розміщення  у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми та інші види допомоги.

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до 2 років (строк дії статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, може бути продовжено за обґрунтованим поданням місцевої державної адміністрації, але не більше як на один рік). Для отримання статусу потрібно звернутися із письмовою заявою до місцевої (в разі відсутності місцевої – до районної) державної адміністрації.

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання: 1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа; 2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; 3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; 4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України; 5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених частиною першою цієї статті прав, має також право на: 1) безоплатне отримання послуг перекладача; 2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв’язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у кримінальному процесі; 3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальному органі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:
1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;
2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

Куди звертатися за допомогою. Радомишльське управління праці та соціального захисту населення є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Діти, які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центру соціально-психологічної реабілітації дітей та притулку для дітей з метою тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

За отриманням допомоги можна звернутись і до наступних установ:

 • уповноваженого підрозділу місцевої державної адміністрації, відповідального за

проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Радомишльське управління  праці та соціальнго захисту населення – 04132 4-24-53);

 • фахівця з соціальної роботи, який працює безпосередньо в територіальних

громадах;

 • служби у справах дітей (у випадку, якщо постраждалою особою є дитина);
 • дільничного інспектора міліції або управління внутрішніх справ (відділ боротьби

з торгівлею людьми УМВС України);

– громадських організацій.

Також в Україні діє:

1) Українська національна довідкова безкоштовна лінія з питань міграції та протидії

торгівлі людьми:

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно! З пн по пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00*

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527 – безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС

Для громадян, що перебувають на території Польщі! Щоб тримати консультацію – телефонуйте 0048 22 490 20 44

Діяльність лінії здійснюється за підтримки  Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в 2006 і діє на базі громадської організації «Відродження нації».

Зверніть увагу, що сигнал “не відповідають” означає, що всі оператори зайняті. Якщо ви отримуєте такий сигнал під час Вашого дзвінка, будь ласка, перенаберіть номер.

2) «Гаряча лінія» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» (Київ) – 0-800-500-22-5.

Залишити відповідь