До уваги виборців!

 

      Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату адміністрації повідомляє, що Центральною виборчою комісією прийнято постанову  від 18 травня 2020 року №88  «Про Порядок звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

      Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення(заяви) громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси. Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

      Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації. Можливість змінити виборчу адресу за місцем свого фактичного проживання безумовно збільшить кількість виборців, які зможуть взяти участь у голосуванні.

      25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори. За даними Міністерства соціальної політики на сьогодні в Україні зареєстровано 1,4 млн.  внутрішньо переміщених осіб. Ще 3,3 млн. громадян у віці старше 18 років проживають не за місцем реєстрації. Прийнята Постанова дозволяє таким виборцям голосувати на місцевих виборах за фактичним місцем проживання. Сама процедура закріплена у Виборчому кодексі, який було прийнято в грудні 2019 року. Ця постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року. Тому вже  з 1 липня можливо звертатися із заявою про зміну місця голосування до відділу ведення Державного реєстру виборців. Особа може змінити виборчу адресу у міжвиборчий період або не пізніше, ніж на 5 день від початку виборчого процесу. Дане обмеження також унеможливлює зловживання цим правом. Є перелік документів, визначений постановою ЦВК: довідка про взяття на облік, договір про оренду житла, свідоцтво підприємницької діяльності чи документ, що підтверджує право власності на житло а також документ, що підтверджує догляд за особою чи родинні відносини. Тобто кожен виборець з одним із цим документів з 1 липня по 9 вересня може звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців і подати заяву про зміну виборчої адреси.

      Для ознайомитися із змістом постанови необхідно перейти за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcard53f5.html?id=47917&what=0

 

Залишити відповідь