Замість «Пакунка малюка» породіллі отримуватимуть картку з 5 тис. грн для купівлі дитячих товарів

На засіданні уряду 29 липня була прийнята постанова щодо монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

«Дуже важлива постанова, важливий соціальний момент. Тобто, у нас зараз передбачено на виплату породіллям «Пакунок малюка» 5 тисяч гривень. Ті пакунки, які зараз залишилися в регіонах, будуть дороздані породіллям, а карточки з 5 тисячами гривень будуть фактично видаватися при народженні на закупівлю дитячих товарів, замість «пакунка малюка». Ми розмовляли з породіллями і «пакунок малюка» не завжди відповідав їх потребам чи побажанням. Тому зараз вони отримають змогу самостійно за гроші, і не за 3700, як коштував «Пакунок малюка», а за повну суму, яку передбачає бюджет, закуповувати товари для дітей», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Уряд підтримав дану постанову.

Зазначений проєкт передбачає:

– запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;

– забезпечити із залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

– встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

залучити до реалізації пілотного проєкту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

 Довідково. Фактично «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

– батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;

– надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами.

Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.

Нагадаємо, 8 липня 2020 Мінсоцполітики повідомило, що через скаргу до Антимонопольного комітету не змогли вчасно провести закупівлю «пакунків малюка», а тому планують виплачувати породіллям грошову компенсацію приблизно у 5 тис. грн.

Залишити відповідь