Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців – Науменко Лариса Володимирівна

Головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців – Будило Неоніла Вікторівна

Провідний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців – Домбровська Анна Олександрівна

Режим роботи:

8:00 – 17:15 (понеділок – четвер)

8:00 – 16:00 (п’ятниця)

Перерва: 13:00 – 14:00

Контактний телефон: (04132) 4-24-58

Електронна адреса: rad_vvdrv@ukr.net

Основним завданням Державного реєстру виборців (Реєстр) є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців, що забезпечує уникнення фальсифікацій, дублювань, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів, дозволяє своєчасно вносити зміни у персональні дані виборців України.

Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, однократність включення виборця до Реєстру, постійність, поновлювальність відомостей, публічний характер Реєстру та його захищеність.

Спеціалісти відділу забезпечують функціонування Реєстру, опрацьовують персональні дані громадян та оновлюють їх щомісячно шляхом взаємодії з органами, закладами, установами, що зазначені у ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Кожний громадянин України, якому виповнилось 18 років, може звернутися до відділу з питань включення його до Реєстру або уточнення його персональних даних. Виборець, постійно не здатний пересуватись самостійно, має право уповноважити іншу особу на звернення до відділу.

Достовірність відомостей Реєстру забезпечується наявністю у відділі документального підтвердження персональних даних Реєстру, а також інформації про встановлені Законом підстави включення виборця до Реєстру чи внесення змін до персональних даних Реєстру.

Спеціалісти відділу ведення систематично здійснюють вибіркові перевірки персональних даних Реєстру з метою забезпечення повноти і цілісності відомостей, коректності персональних даних. В разі виявлення у базі даних Реєстру за результатами проведення візуального та автоматизованого контролю неповноти або некоректності відомостей, відділом проводиться уточнення персональних даних виборця шляхом звернення до органів, закладів, установ та організацій, визначених ст.22 ЗУ “Про Державний реєстр виборців” та, при необхідності, до виборця.

Віднедавна Державний реєстр виборців став на крок ближче до виборців. За допомогою програмного ресурсу «особистий кабінет виборця», який розміщено на офіційному порталі «Державний реєстр виборців» у мережі Інтернет (www.drv.gov.ua), кожен виборець може перевірити свої персональні дані, а також використати наступні можливості ресурсу:

1) пошук виборчої дільниці за номером, фразою або адресою;

2) зворотній зв’язок. Повідомлення, запитання, побажання щодо роботи сервісу та повідомлення щодо неточностей в адресному реєстрі;

3) відкриті дані. Отримання інформації про поштові адреси у форматі відкритих даних.

Відтепер необхідне підтвердження email адреси, вказаної при реєстрації, для можливості отримання повідомлень на email від сервісу.

До уваги виборців!

Порядок звернення громадян:

Звернення виборця до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних

Звернення особи за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо включення особи до Реєстру

Звернення виборця про тимчасову зміну місця голосуванн

Кабінет виборця

Центральна виборча комісія надає Вам можливість перевірити наявність себе у Державному реєстрі виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному веб-сайті ЦВК (http://cvk.gov.ua/) в посиланні на офіційний веб-сайт “Державний реєстр виборців” (http://www.drv.gov.ua/) є закладка “Кабінет виборця”. Зайдіть в нього, натисніть “Реєстрація” і внесіть обов’язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час (від 1 до 3 діб) Ви отримаєте відповідь на вказану Вами електронну адресу. Додатковою перевагою цього сервісу є те, що в разі відсутності Вас в Реєстрі виборців, чи наявності помилок у Ваших ідентифікаційних даних, Вам не потрібно нікуди звертатись. Система автоматично сформує доручення відділу ведення Реєстру виборців, за яким буде проведено додаткову перевірку та внесено необхідні уточнення до Реєстру виборців. Про результат проведеної перевірки та внесення уточнення Вам буде направлене повідомлення на вказану електронну адресу.

Просимо Вас у запиті заносити тільки достовірні (не вигадані) дані, тому що у випадку неточностей неможливо з’ясувати — це реальна особа чи придумана (або допущена помилка).

 

До УВАГИ виборців Радомишльського району!

В Україні проходить виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року №893 (із змінами) визначено Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Тим виборцям, які у день виборів будуть знаходитись у відрядженні, на лікуванні, проживають у нашому районі без реєстрації місця проживання, внутрішньо переміщені особи із окупованих територій Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим, члени дільничих виборчих комісій, спостерігачі, тощо, постанова забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування на іншу виборчу дільницю без зміни виборчої адреси.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату адміністрації надає роз’яснення з найбільш актуальних питань тимчасової зміни місця голосування.

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Виборець може звернутися із відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у цій заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування або до відділу ведення за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, тобто за адресою реєстрації місця проживання виборця.

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Згідно частини 3 ст. 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” орган ведення Державного реєстру виборців може змінити виборцю місце голосування за мотивованим зверненням. Зокрема, це може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії і т.п. Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві і може бути викладена, зокрема, у такій формі: “за сімейними обставинами”, “у зв’язку з відрядженням”, “у зв’язку з виробничою необхідністю”, “за місцем роботи”, “за місцем навчання”, “за місцем фактичного проживання”, “у зв’язку із відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.

Які документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

Документи не додаються. 29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову №910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року №893, в частині скасування підтверджуючих документів щодо мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви пред’являється документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – це паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України і не отримала паспорт).

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці, до якої виборець відноситься за його виборчою адресою на підставі відомостей Реєстру на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб.

Чи є обмеження для виборців, які тимчасово змінили місце голосування, під час голосування на виборах народних депутатів України?

Якщо виборцю тимчасово змінено місце голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого такий виборець відноситься на підставі відомостей Реєстру, то голосування проводиться за одним бюлетнем. При цьому у списках виборців у графі “Примітки” робиться відмітка “Отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі”.

В які терміни проводиться прийом заяв на тимчасову зміну місця голосування?

Вже сьогодні відділ ведення Державного реєстру виборців приймає заяви на тимчасову зміну місця голосування, тобто з початку оголошення виборчого процесу та не пізніш ніж за п’ять днів до дня голосування — до 15 липня 2019 року включно.

Всім, хто має необхідність тимчасово змінити місце голосування або перевірити персональні дані в Державному реєстрі виборців нагадуємо, що відділ знаходиться на другому поверсі адмінбудинку районної державної адміністрації, кабінет 22, за адресою: Соборний майдан, 12, м.Радомишль, телефон: 4-24-58.

 

Найменування інтернет-ресурсів, де можна дізнатися про Державний реєстр виборців,  діяльність органів Реєстру, перелік  виборчих округів та виборчих дільниць, права та обов’язки виборця, виконання заходів календарного плану з підготовки до виборів, ВСЮ інформацію про кандидатів, хід виборчого процесу та результати виборів:

–       офіційний веб-сайт Центральної виборчої комісії: http://cvk.gov.ua/

–       офіційний веб-сайт Служби розпорядника Реєстру Центральної виборчої комісії: http://www.drv.gov.ua/

–       офіційний веб-сайт районної державної адміністрації: radrda.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 


Comments

Відділ ведення Державного реєстру виборців — Коментарів немає

Залишити відповідь