Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців – Науменко Лариса Володимирівна

Головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців – Будило Неоніла Вікторівна

Провідний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців – Литвинчук Анна Олександрівна

Режим роботи: 8:00 – 17:15 ( понеділок – четвер),

8:00 – 16:00 ( п’ятниця).

Перерва: 13:00 – 14:00

контактний телефон: (04132) 4-24-58

електрона адреса:  rad_drv@oda.zt.gov.ua

Основним завданням Державного реєстру виборців (Реєстр) є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців, що забезпечує уникнення фальсифікацій, дублювань, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів, дозволяє своєчасно вносити зміни у персональні дані виборців України.

Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, однократність включення виборця до Реєстру, постійність, поновлювальність відомостей, публічний характер Реєстру та його захищеність.

Спеціалісти відділу забезпечують функціонування Реєстру, опрацьовують персональні дані громадян та оновлюють їх щомісячно шляхом взаємодії з органами, закладами, установами, що зазначені у ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Кожний громадянин України, якому виповнилось 18 років, може звернутися до відділу з питань включення його до Реєстру або уточнення його персональних даних. Виборець, постійно не здатний пересуватись самостійно, має право уповноважити іншу особу на звернення до відділу.

Достовірність відомостей Реєстру забезпечується наявністю у відділі документального підтвердження персональних даних Реєстру, а також інформації про встановлені Законом підстави включення виборця до Реєстру чи внесення змін до персональних даних Реєстру.

Спеціалісти відділу ведення систематично здійснюють вибіркові перевірки персональних даних Реєстру з метою забезпечення повноти і цілісності відомостей, коректності персональних даних. В разі виявлення у базі даних Реєстру за результатами проведення візуального та автоматизованого контролю неповноти або некоректності відомостей, відділом проводиться уточнення персональних даних виборця шляхом звернення до органів, закладів, установ та організацій, визначених ст.22 ЗУ “Про Державний реєстр виборців” та, при необхідності, до виборця.

Віднедавна Державний реєстр виборців став на крок ближче до виборців. За допомогою програмного ресурсу «особистий кабінет виборця», який розміщено на офіційному порталі «Державний реєстр виборців» у мережі Інтернет (www.drv.gov.ua), кожен виборець може перевірити свої персональні дані, а також використати наступні можливості ресурсу:

1) пошук виборчої дільниці за номером, фразою або адресою;

2) зворотній зв’язок. Повідомлення, запитання, побажання щодо роботи сервісу та повідомлення щодо неточностей в адресному реєстрі;

3) відкриті дані. Отримання інформації про поштові адреси у форматі відкритих даних.

Відтепер необхідне підтвердження email адреси, вказаної при реєстрації, для можливості отримання повідомлень на email від сервісу.

До уваги виборців!

Порядок звернення громадян:

Звернення виборця до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних

Звернення особи за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо включення особи до Реєстру

Звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування

 

ДО  УВАГИ  ВИБОРЦІВ  РАДОМИШЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ

 

В Україні проходить виборчий процес чергових виборів Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.  Постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року №89

(із змінами) визначено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Тим виборцям, які  у день виборів будуть знаходитись у відрядженні, на лікуванні, проживають у нашому районі без реєстрації місця проживання, члени дільничих виборчих комісій, спостерігачі, внутрішньо переміщені особи постанова забезпечує можливість  тимчасово змінити місце голосування на іншу виборчу дільницю без зміни виборчої адреси.

Відділ  ведення Державного реєстру виборців апарату Радомишльської районної державної адміністрації надає роз’яснювальну інформацію з найбільш актуальних питань, що стосується тимчасової зміни місця голосування.

 

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

 

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати на  території України, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування,

або органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати в іншій іноземній державі, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України

Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника

або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

.

 

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

 

Згідно частини 3 ст. 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” орган ведення Державного реєстру виборців  за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу,  може змінити виборцю місце голосування без зміни виборчої адреси.

Зокрема, це може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до заяви. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

           Увага!

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

 

Які документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

 

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо.

До заяви члена виборчої комісії додається копія відповідного посвідчення (оригінал пред’являється органу ведення Реєстру) або копія рішення про утворення відповідно окружної чи дільничної виборчої комісії/рішення про зміни в складі виборчої комісії.

 

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

 

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України і не отримала паспорт ).

 

У разі призначення повторного голосування чи потрібно знову змінювати місце голосування?

 

Так, необхідно. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). Тобто у разі призначення повторного голосування з виборів Президента України виборцям,  виборці, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та виявлять бажання проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

 

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

 

Ні. Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці, до якої виборець відноситься за його виборчою адресою на підставі відомостей Реєстру на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців. У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб,

 

 В які терміни проводиться прийом заяв на  тимчасову зміну місця голосування ?

 

Вже сьогодні відділ ведення Державного реєстру виборців  приймає заяви на  тимчасову зміну місця голосування, тобто з початку оголошення виборчого процесу та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування до 25 березня 2019 року включно.

 Всім, хто має необхідність тимчасово змінити місце голосування  або перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців нагадуємо, що наш відділ знаходиться на другому  поверсі адмінбудинку районної державної адміністрації за адресою:  Соборний майдан , 12, м. Радомишль;

 

телефон: 4-24-58.

 

31 березня 2019 року – чергові вибори Президента України

 

          ПАМ’ЯТКА  ВИБОРЦЯ       

 

НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО  РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

апарату РАДОМИШЛЬСЬКОЇ районної державної адміністрації,   ЯКЩО після МИНУЛИХ виборів:

 

– Вам   виповнилось 18 років  і ви будете голосувати  вперше.

 

– Ви змінювали прізвище, ім’я, по батькові, дату або місце народження.

 

– Ви змінювали  реєстрацію місця проживання (навіть в межах однієї вулиці).

 

– Ставали (знімалися) на консульський облік у закордонних установах МЗС.

 

– Проходили строкову військову службу та вибули з військових частин.

 

– Звільнились з установи виконання покарань.

 

– Маєте інформацію про помилкове включення до списків інших громадян, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців(змінили місце проживання, померли тощо).

 

                                                                        – Під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх  

                                                                          персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не зверталися до    

                                                                          відділу ведення Реєстру ОСОБИСТО.

 

         Крім того, перевірити своє включення та свої дані у Державному реєстрі виборців  РЕКОМЕНДУЄМО всім  громадянам, які в силу різних обставин не голосували під час проведення виборів починаючи з 2007 року. 

        У разі особистого звернення у відділ ведення Державного реєстру виборців при собі необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення  громадянина України (якщо недавно набуто громадянство України) та документи, які підтверджують необхідність проведення змін в Державному реєстрі виборців.

  Адреса відділу:

 

Соборний майдан,12  м.Радомишль,

Житомирська область.

Радомишльська районна держадміністрація,

кабінет – № 22.

 

Телефони для довідок:

                        4-24-58

 

Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося

18 років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах Президента України

є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

 

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку встановленому Законом України «Про вибори Президента України». Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним. Участь громадян України у виборах

 є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

 

Наш одномандатний виборчий округ № 66        (центр м.Малин):

 

Межі: м.Малин, Брусилівський, Володарсько-Волинський, Коростишівський,

Малинський, Народицький, Радомишльський, Хорошівський   райони

 

 

 

 

 

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси:

 

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виконанням обов’язків у складі дільничної (окружної) виборчої комісії, виїздом за кордон, на лікування, у відрядження, проживанням у родичів

чи іншими подіями виборець не може проголосувати за зареєстрованим місцем проживання,

він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

 

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на виборах, відділ ведення Реєстру виборців може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси.

 

Тимчасова зміна місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах, передбачає зміну виборчої дільниці (дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування) без зміни його виборчої адреси.

 

Заява встановленої форми про тимчасову зміну місця голосування виборця подається особисто виборцем та приймається не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування (до 25 березня включно) відділом ведення Реєстру виборців:

 

Ø      за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів Президента України (повторного голосування) чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;

Ø      за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (адресою реєстрації).

 

Заява виборця, який проживає чи перебуває в Україні та перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування) за її межами, приймається відділом ведення Реєстру виборців за виборчою адресою (адресою реєстрації)  заявника  або відділом ведення Реєстру виборців

 в Міністерстві закордонних справ України.

 

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються

копії документів, їх оригінали пред’являються відділу ведення Реєстру виборців для перевірки правильності цих копій.

 

Такими документами можуть бути :

довідка з місця роботи,  довідка з місця навчання,  документ про відрядження,  проїзні документи,  путівка в санаторій,  довідка органу реєстрації (селищної або сільської ради) про проживання без реєстрації,  договір найму (оренди) житла, документ що підтверджує право власності на житло (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, договір довгострокової/безстрокової оренди/найму/ житла, довідка житлово-експлуатаційної установи або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, письмова згода власника житла (нотаріально завірена),

 посвідчення члена окружної або дільничної виборчої комісії,  тощо.

 

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”,  можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Якщо виборець отримав таке посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за своєю виборчою адресою, необхідно повернути посвідчення у той відділ ведення Реєстру, який його видав. Інакше його не буде у списках виборців за попередньою адресою.

Таке повернення посвідчення також проводиться до 25 березня 2019 року включно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голосування за місцем перебування виборця :

 

Статтею 77 Закону України «Про вибори Президента України»  визначено порядок організації голосування виборців за місцем перебування. Так, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно.  Для організації голосування виборців,

не здатних пересуватися самостійно, за їх місцем перебування дільнична виборча

комісія в останній день перед днем голосування (після 12 години 30 березня 2019 року)

на своєму засіданні виготовляє витяг із списку виборців за формою,

встановленою Центральною виборчою комісією.

 

До витягу із списку виборців включаються:

 

1) без рішення комісії – виборець, постійно не здатний самостійно пересуватися, щодо якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка («НСП»), якщо такий виборець

до 12 години останньої суботи (30 березня 2019 року) перед днем голосування письмово або особисто не повідомив відповідну дільничну виборчу комісію про бажання проголосувати у приміщенні для голосування;

 

2) за рішенням дільничної виборчої комісії – виборець, який тимчасово не здатний самостійно пересуватися, на підставі його заяви та довідки медичної установи про стан його здоров’я.

 

Виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці

(29 березня 2019 року)  перед днем голосування:

 

власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця до якої додає довідку медичної установи про стан здоров’я виборця.

 

На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.

 

 

 

 

« КАБІНЕТ  ВИБОРЦЯ »

 

Центральна виборча комісія надає Вам можливість перевірити наявність себе у Державному реєстрі виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному веб-сайті ЦВК http://cvk.gov.ua/ ) в посиланні на офіційний веб-сайт “Державний реєстр виборців” (http://www.drv.gov.ua/) є закладка “Кабінет виборця”. Зайдіть в нього, натисніть “реєстрація” і внесіть обов’язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час (від 1 до 3 діб) Ви отримаєте відповідь на вказану Вами електронну адресу. Додатковою перевагою цього сервісу є те, що в разі відсутності Вас в Реєстрі виборців, чи наявності помилок у Ваших ідентифікаційних даних, Вам не потрібно нікуди звертатись. Система автоматично сформує доручення відділу ведення Реєстру виборців, за яким буде проведено додаткову перевірку та внесено необхідні уточнення до Реєстру виборців. Про результат проведеної перевірки та внесення уточнення Вам буде направлене повідомлення на вказану електронну адресу.

 

 Просимо Вас у запиті заносити тільки достовірні (не вигадані) дані,

тому що у випадку неточностей неможливо з’ясувати — це реальна особа

чи придумана (або допущена помилка).

 

 

 

 

Громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій

як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів Президента України та інших заходах у порядку, визначеному Законом України «Про вибори Президента України» та іншими законами України.

 

 

Будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України

за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання,

за мовними або іншими ознаками забороняються.

Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі,

крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом України

«Про вибори Президента України».

 

 

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ПРО ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку,

встановленому  статею 105 Закону України «Про вибори Президента України».

Кримінальний кодекс України (статті 157 – 160) встановлює відповідальність

за злочини проти виборчих прав громадян

 

ПРАВО НА ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ СВОЇХ ВИБОРЧИХ ПРАВ

ТА СПОСОБИ ЗДІЙСНЕННЯ ЦЬОГО ПРАВА

 

Рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються підготовки та проведення виборів Президента України, можуть бути оскаржені до відповідної виборчої комісії в передбаченому Законом України «Про вибори Президента України» порядку

або до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства

України (статті 92, 93 Закону). Відповідно до статті 91 Закону України «Про вибори Президента України» виборець у разі, якщо рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження порушено його особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, може звернутись зі скаргою до виборчої комісії у передбачених законом випадках.

 

 

Найменування   інтернет-ресурсів ,

де можна дізнатися про Державний реєстр виборців,  діяльність органів Реєстру, 

перелік  виборчих округів та виборчих дільниць, права та обов’язки виборця,

виконання заходів календарного плану з підготовки до виборів,

ВСЮ інформацію про кандидатів, хід виборчого процесу та результати виборів:

 

–        офіційний веб-сайт Центральної виборчої комісії:

http://cvk.gov.ua/

–        офіційний веб-сайт Служби розпорядника Реєстру Центральної виборчої комісії

                       http://www.drv.gov.ua/

–        офіційний веб-сайт районної державної адміністрації

                       radrda.gov.ua

 

 

 

 

Начальник відділу                                                                                                         Л.Науменко

 

 

 

   

 


Comments

Відділ ведення Державного реєстру виборців — Коментарів немає

Залишити відповідь