Відділ культури районної державної адміністрації знаходиться за адресою:

вул.Присутственна, 3, м. Радомишль, Житомирської області, 12201,

тел./факс (04132) 4-43-72; (04132) 4-25-13

Е-mail:radomshl@tvorchist.com.ua

Начальник відділу культури – Мазуркевич Сергій Юзефович

Директор історико-краєзнавчого музею – Ярмоліцька Любов Олександрівна;

Директор централізованої бібліотечної системи – Косатенко Наталія Володимирівна;

Директор Районного будинку культури – Домбровський Віталій Анатолійович;

Директор Радомишльської дитячої музичної школи – Барановський Вадим Олександрович;

Директор районної кіновідеомережі – Писаренко Сергій Іванович;

Завідуюча районною бібліотекою для дітей – Яковлєва Олена Едуардівна.

Галузь культури нараховує 45 клубних закладів, 37 бібліотек, народний історико – краєзнавчий музей, дитячу музичну школу, районну кіновідеомережу.

Робота відділу культури спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також розвитку усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, організації культурного дозвілля населення.

Працівники закладів культури району проводять постійну роботу по залученню населення району до роботи культурно – освітніх установ. Робота культурно – освітніх працівників спрямована на збагачення духовної скарбниці нашого народу, примноження слави району, на розвиток самобутньої та розмаїтої культури рідного краю.

Діти, молодь беруть участь у проведенні свят, обрядів, культурно – мистецьких заходах, роботі колективів художньої самодіяльності. За звітними даними 2012 року в районі діє 127 клубне формування, з них 44 – дитячих. При районному Будинку культури працює молодіжна естрадна студія «Сузір»я» та клуб «Юність».

При кафедрі юнацтва центральної районної бібліотеки працює клуб правових знань для молоді «Юність і закон». Працівники бібліотек району співпрацюють із школами, будинками дитячої творчості.

В порівнянні з 2011 роком мережа закладів культури не змінилася. Збережено штатні посади працівників, відповідну заробітну плату та діючі колективи художньої самодіяльності. Донедавна лише 8 колективів носили звання«народний», а в 2012 році колективу «Водограй» (Краснобірський клуб) та «Хуторяни» (клуб c. Вирва) було присвоєно почесне звання «народний».

Проводиться постійна робота по вивченню та відродженню свят, звичаїв та обрядів. В закладах культури, населених пунктах проведено культурно – мистецькі заходи ( тематичні концерти, вечори, літературно – музичні композиції , вечори – реквієми та інші масові заходи). Зокрема, вечір – вшанування земляка, героя Росії, гвардії генерал – лейтенанта Радянського Союзу Шкідченка Петра Івановича, до Пам’яті героїв Крут, до Дня Соборності України, цикли масових заходів щодо відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, 198 – річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка, презентація 4 тому Книги «Незгасний вогонь Пам’яті» , театралізоване дійство «Масляна вітає з святом», проводилися тематичні концерти до професійних свят та інші масові заходи.

Успішно проведено атестацію діючих аматорських колективів району на підтвердження звання «народний та огляд-фестиваль колективів художньої самодіяльності, присвячений 75-річчю утворення Житомирської області .

Творчі колективи району брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських , обласних оглядах – конкурсах, культурно – мистецьких заходах , на які були запрошені, і поверталися з нагородами. Працівники районного Будинку культури взяли участь у Першому Всеукраїнському фестивалі – конкурсі молодих виконавців вокальної та інструментальної майстерності, на якому здобули ІІІ місце.

З обмінними концертами перебували влітку 2012 року в Радомислі Великому (Польша) родинний дует Анатолія та Віталія Домбровських, дитячий танцювальний колектив «Сонячні зайчики», Н.Бадюк.

В 2012 році творчий колектив сільського клубу с. Вирва брав участь у ІІІ Всеукраїнському фольклорно – етнографічному фестивалі «Золоті ключі» ім..В.Верховинця, який проходив у м. Ворзелі Київської області. У номінації «Фольклорні ансамблі» колектив отримав диплом І ступеня.

20 жовтня 2012 року солісти та гурт «Терен» Радомишльського районного Будинку культури, дитячий танцювальний колектив «Сонячні зайчики» прийняли участь у відбірковому конкурсі ХІІІ Всеукраїнського фестивалю «Червона рута – 2013» у м. Житомир.

Успішно працює Дитяча музична школа, яка нараховує 166 учнів. На базі учбового закладу створені та постійно працюють творчі учнівські колективи: хор учнів молодших та старших класів, вокальний ансамбль учнів молодших та старших класів, ансамбль та квартет скрипалів, дует баяністів, тріо та секстет бандуристів, ансамбль бандуристів «Калинка», фортепіанні та вокальні дуети, ансамбль народних інструментів. Вдалим для вихованців дитячої музичної школи став 2012 рік, адже вони стали дипломантами чотирьох Міжнародних, 11 Всеукраїнських, одного регіонального та 16 обласних конкурсів. Приємно відзначити, що нагороджувались не лише учні , а й викладачі. Так, Головань Л.П. нагороджена дипломом, як кращий викладач області по класу бандури.

Всім відомо, що нещодавно була створена філія Радомишльської дитячої музичної школи в смт. Городок.

Центральна районна бібліотека надає методичну допомогу сільським бібліотекарям по вивченню, вдосконаленню роботи з книгою, друкованою продукцією та наближенню її до користувачів, задовольняючи інформаційні, освітні, культурні потреби. Здійснювались виїзди в бібліотеки сіл Межирічка «Збереження та продовження культурно – історичних традицій», Кочерів , Кичкирі з метою комплексного обстеження, надання методично-практичної допомоги та популяризації літератури. Бібліотекарі району плідно співпрацюють із школами, будинками дитячої творчості. Спільно проводять вечори історії української книги, зустрічі з місцевими авторами, конкурси, диспути, дискусії, літературно – музичні вечори. Бібліотекар Потіївської бібліотеки, Човнюк С.А., здобула перемогу на ІІ обласному фестивалі-конкурсі «Поетичний марафон «Оксія», який відбувся 29 вересня 2012 року.

В народному історико – краєзнавчому музеї проведено 9 масових заходів, 103 екскурсій, 17 виставок. Проводились зустрічі з учасниками бойових дій, колишніми партизанами, підпільниками , воїнами-інтернаціоналістами та уроки пам´яті «Народних месників звитяга» . Працівниками Радомишльського народного історико – краєзнавчого музею розроблено план тематичних екскурсій відповідно до навчальних програм різних вікових груп дітей, молоді. Постійно проводяться екскурсії для учнів шкіл міста та району. Плідно проводиться робота по нововиявленню, збереженню та використанню об’єктів культурної спадщини. Восени 2012 року в районі працювала експедиція Київського інституту Архітектури, яка виявила більше 20 – и унікальних об’єктів. В 2012 році в районі встановлено та урочисто відкрито 11 пам’ятників історії .

З метою зміцнення матеріально – технічної бази, створення власних коштів для господарських потреб, закладами культури надаються платні послуги. Від проведення вечорів відпочинку, екскурсій, користування книгами, здачі в оренду приміщень, проведення культурно – масових заходів, плати за навчання за 2012 року сума становить 211 тис. грн. В 2012 році покращили матеріально-технічну базу 26 закладів культури на загальну суму195 144 грн., зокрема, придбано музичні інструменти, апаратура для озвучення, сценічні костюми для районного Будинку культури, проведено придбання книг для центральної районної бібліотеки.

На даний час завершено ремонт приміщення дитячої музичної школи.

Відповідно до стандартів та санітарних норм розміщення книжкових фондів центральна районна бібліотека отримала нове приміщення.

Приміщення Будинку культури с. Кочерів, клубу с. Раковичі визнані аварійними. Вирішення питання щодо проведення капітальних ремонтів даних приміщень залишається відкритим через відсутність коштів. В 2012 році відбувся перехід бібліотеки із приміщення Кочерівського будинку культури в приміщення сільської ради, а книжковий фонд бібліотеки с. Раковичі перенесено в одну із кімнат приміщення сільської ради, в якій зроблено поточний ремонт. Культурно – масова робота проводиться в частині приміщення школи, в якій зроблене пічне опалення.

На даний час закрита зала клубу с. Облітки в зв’язку з неможливістю її подальшої експлуатації. По мірі надходження коштів Облітківською сільською радою проводиться придбання будівельних матеріалів для продовження будівництва клубу.

Частково відремонтовано дах приміщення районного Будинку культури. На даний час проходить підготовка до проведення капітального ремонту даного закладу. Протягом звітного періоду поточні ремонти проведені у кожному закладі культури району. Плідно проведена робота по поновленню сцени клубу с. Кримок. В приміщенні клубу с. Краснобірка зроблено ремонт фойє, кімнат для гурткової роботи. В культурно-освітньому закладі с. Пилиповичі відремонтовано кімнату урочистих подій, а в Будинку культури с. Потіївка переобладнано кабінет для гурткової роботи. Підведено водопостачання до Білокриницького селищного будинку культури.

Проводяться капітальні ремонти сільських будинків культури Лутівки та Леніно. Ремонтні роботи виконано на суму 340 000 грн.

Робота відділу культури в 2013 році буде направлена на:

  • поліпшення матеріально-технічного і фінансового стану закладів культури, створення умов для розвитку професійного і самодіяльного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, народної художньої творчості, змістовного культурного дозвілля населення;
  • збереження існуючої мережі закладів культури;
  • відділ культури в 2013 році вбачає за доцільне одним з пріоритетних напрямків роботи обрати підвищення фахового рівня культурно-освітніх працівників району.

– однією з проблем залишається переведення працівників сільських закладів культури на повну ставку ( виконання ст.28,29 Закону України «Про культуру»);

  • забезпечення необхідних норм охоронної та протипожежної безпеки;
  • поповнення фондів народного історико-краєзнавчого музею;
  • комплектування та обслуговування бібліотечних фондів з урахуванням інтересів осіб, які мають особливі потреби;
  • впровадження нових бібліотечних технологій, комп’ютеризація бібліотечних процесів;
  • щорічно проводити ремонтні роботи пам’яток та благоустрій навколишніх територій установами, за якими закріплені пам’ятки історії та культури;
  • належну роботу по ново виявленню об’єктів культурної спадщини;
  • відновлення кінообслуговування населення району;


Comments

Відділ культури — Коментарів немає

Залишити відповідь